İndir veya Oku

Komplike Dergi’de “aidiyet” temalı üçüncü sayı, kırk beş yazar ve on kişilik çizerin emeğiyle ortaya çıktı. Yayın, genel hatlarıyla önceki sayılarında da olduğu gibi minimalist bir çizgide yayıma hazırlandı. Yayının kuruculuğu ve genel yayın yönetmenliğini Güney Güneyan üstleniyor. Yayın koordinatörlüğü Selcen Ozgen, yazı işleri Devrim Ekinci, görsel yönetmen görevi ise Şengül Altınok tarafından yürütülüyor. Editoryal süreçleri ise Aysel Ciğerlioğlu, Jülide Güngör ve Özgün Muti üstlendi.

Bu sayıdaki çizer kadromuzda Ayça Ünüvar, Beril İrman, Damla Kumul, Fatemeh Nazari, Fatih Öztürk, Gianluca Costantini, Kadir Nakipler, Muhammad Fariz ve Tatiana Kirillova görüldü. Röportörümüz Nergis Fırtına ise alternatif/rock müzik grubu Hack The Fool ile müzikal yaşantılarına ve geleceğe dair planlarına değinen bir röportaja imza atarken, aynı zamanda yenilikçi çağdaş sanata inovatif bir soluk getiren Endless Art Taksim sanat direktörleri Buket Bal ve Miray Aydın ile söyleşi gerçekleştirdi.
 
Yayının yazar kadrosu ise şöyle şekillendi; Ahmet Okkol, Anastasija Nunjan, Aren Merve Atakan, Aslan Şahingöz, Arzu Gökyolcu, Ayşe Hilal Tuztaş, Babür Karbey Vina, Begüm Bektöre, Berk Yüksel, Berna Balkaya, Burak Bayülgen, Ceren Filiz, Denef Huvaj, Deniz Antmen, Deniz Husrev, Derin Koçer, Devrim Ekinci, Fahri Alpyürür, Fidel Alkoç, Gizem Şimşek Kaya, Güney Güneyan, Halil Emre Kocalar, Haluk Berkmen, İhsan Güvercin, Josef Kılçıksız, Kerem Topçu, Melih Balçova, Meltem Arıkan, Merve Sagit, Murat Ata, Nalan Kazaz, Oğul Tuna, Özge Ersu, Pınar Doğu, Sevan Nişanyan, Şafak Ural, Şeyma Akgöz, Tamer Ertangil, Tamer Çetin, Tanya Avaryan, Timur B. Davletov, Tuğçe Gizem Demir, Uğur Kılınç, Vural Yıldırım ve Zeki Seskir.